Vzdělávání

Školení pro asistenty v sociálních službách pro osoby s PAS

  • Chcete pomáhat s kvalitními službami pro lidi s autismem?

  • Rádi byste se zapojili do našeho týmu asistentů?

  • Rádi byste se zdokonalili ve svých praktických dovednostech v péči o lidi s autismem?

>Tak tohle školení je určeno právě pro Vás!<


Školení povede terapeutka metody O.T.A. Bc. Veronika Wohnigová.

Kdy: sobota 9.2.2019 od 9:00 h - 15:00 h (přestávka na oběd 11:30 - 12:30)

Kde: Auticentrum o.p.s., Plzeňská 2219/44 

Drobné občerstvení zajištěno.

Školení je bezplatné.


Pokud chceme pomoci lidem s autismem a podpořit je, musíme porozumět jejich chování a jinému způsobu vnímání okolního světa.

Školení má za cíl přiblížit účastníkům myšlení lidí s autismem a nápadnosti v jejich chování. Na základě příkladů z praxe a videoukázek budou jednotlivé případy práce s klienty vysvětleny blíže.

Účastníci se dozvědí, jak by měla probíhat správná komunikace s klientem a jaké metody práce, které umožní zlepšit spolupráci s klientem, mohou využít. Bude vysvětlena metoda video modelingu a závěrem si jí účastníci budou moci sami vyzkoušet

Praktická edukace v oblasti péče o osobu s autismem

Pro rodiče, kteří pečují o dítě s poruchou autistického spektra, připravujeme pilotní projekt "Praktická edukace v oblasti péče o osobu s autismem“.

Od června do října 2018 čeká na rodiče v Auticentru celkem 5 celodenních workshopů, které budou zaměřené na téma video modelingu.

Metoda video modelingu je specifická forma učení dovedností osoby s autismem prostřednictvím sledování videa a jeho napodobování. Každý z účastníků si vyzkouší natočení videí podle svých aktuálních potřeb (z oblasti hry, sociální interakce či komunikace). Cvičná videa si budou moci rodiče ponechat a inspirovat se pro natočení dalších. Veškeré pomůcky pro natočení videí budou v Auticentru k dispozici.

Číst dál ....

Stránky